Zadzwoń i dowiedz się więcej:

 

512 29 64 64 lub 505 44 41 72

 

© 2014 by VERRA Dekorowanie z pasją

MALARSTWO IMPRESYJNE - WARSZAWA

 

Malarstwo impresyjne ścienne przezywa obecnie swój renesans, po okresie zapomnienia coraz częściej ściany są zdobione gipsowymi płaskorzeźbami, dekoracyjnym tynkiem fakturowym, jak również wspaniałymi malowidłami, tak impresyjnymi, jak i standardowymi wzorami ornamentowymi, orientalnymi, czy tez abstrakcją.

Nie rzadko malarstwo impresyjne jest istnym dziełem sztuki dopasowane do charakteru wnętrza, stylu gospodarzy, jak i warunków technicznych, głównie wykorzystania w ciekawy sposób przestrzeni ścian i sufitów. Czasami niewielki motyw może być doskonałym akcentem dekoracyjnym zapełniającym pusta przestrzeń ściany. Dla podkreślenia efektów dekoracyjnych poleca się doświetlić punktowo malowidło. Prócz typowego malarstwa impresyjnego dla ożywienia i urozmaicenia wnętrz bardzo dobra propozycją są farby strukturalne, pozwalające na pokrycie nimi jednej ze ścian lub fragmentów ścian z metalicznym połyskiem, fakturą drewna, bądź kamienia itp.

Możliwości w zakresie dekoracji pomieszczeń są niemal nieograniczone, gdyż na rynku nie brakuje różnorodnych produktów pozwalających na uzyskanie doskonałych efektów dekoracyjnych. Warto jednak zachować umiar w zdobieniu, gdyż im większa powierzchnia ściany pokryta dekoracją tym łatwiej o efekt odmienny od zamierzonego, głównie zmniejszenie optyczne przestrzeni, przytłoczenie i zaciemnienie. Mimo to szereg rozwiązań dekoracyjnych farb i tynków doskonale sprawdza się w holach, poczekalniach, korytarzach, gdzie panuje spory ruch i ściany narażone są w naturalny sposób na uszkodzenia, ścieranie, kurz. Wklęsło-wypukła struktura ściany pozwala zatuszować przybrudzenia, pęknięcia, a także jest znacznie trwalsza od gładkich powierzchni pokrytych zwykłą farbą.

W szczególności produkty warte uwagi to:

 

OIKOS

 

Ottocento: jest akrylową farbą wewnętrzna, która dzięki specjalnej formule i metalicznym pigmentom pozwala uzyskać na scianie dyfuzyjna powłokę przypominajacą cenne jedwabne lub aksamitne tkaniny stosowane w przeszłości jako tapety. OTTOCENTO nadaje sie znakomicie zarówno do wnętrz w stylu klasycznym jak nowoczesnym a otrzymane na ścianach urozmaicone efekty dekoracyjne zmieniają sie w zależności od intensywności i kąta padania światla. Produkt jest bezwonny, nietoksyczny, przyjazny dla czlowieka i środowiska.

 

Aureum: jest materiałem wykończeniowym o niskim oddziaływaniu na środowisko stworzonym na bazie wapna gaszonego i złotego proszku. Innowacyjny i cenny, tworzy na ścianach niepowtarzalny efekt złotej poświaty w połączeniu z ośmioma wariantami kolorystycznymi.

 

Ardesia: jest rozwiązaniem dekoracyjnym odtwarzającym fakturę i barwę naturalnego kamienia. Uzyskujemy efekt dzieki produktowi KREOS. Ta ekskluzywna strukturalna powłoka, innowacyjna i posiadajaca indywidualny charakter, oferowana jest w różnych wariantach kolorystycznych stwarza duże możliwości w wykończeniach wnętrz.

 

ANTICA SIGNORIA

 

Chiffon: Technika dekoracyjna nawiązująca do aksamitnych tkanin. Wzmacnia poczucie głębi i wielowymiarowości przestrzeni. Charakteryzuje się wysoką trwałością koloru, odpornością na zmywanie zabrudzeń przy użyciu czystej wody. Ostateczny wygląd perłowo-matowy.

 

Chic: Dekoracyjna farba o perlistym efekcie piaskowym, która po nałożeniu na ścianę przypomina nowoczesną tapetę.

 

Vertigo:  jest dekoracyjnym pokryciem teksturyzowanym. Płynne znaki, koncentryczne fale, kręte i strukturalne linie, wrażenie ruchu ożywa w eleganckiej i sugestywnej grze graficznej. Istota wykończenia VERTIGO opiera sie na własciwościach optycznych powierzchni, stworzonych nie tylko poprzez fakturę podłoża ale także poprzez zastosowanie materiału finitury 

POWRÓT DO OFERTY
POWRÓT DO OFERTY