Zadzwoń i dowiedz się więcej:

 

512 29 64 64 lub 505 44 41 72

 

© 2014 by VERRA Dekorowanie z pasją

DEKORACYJNY BETON ARCHITEKTONICZNY - WARSZAWA

 

Nowoczesne budowle, jak i te tradycyjne dla zdobienia swych wnętrz jak i elewacji nierzadko wykorzystują dekoracyjny beton architektoniczny, który stał się jedną z form i budulcem wielu ciekawych obiektów. Nie zawsze beton dekoracyjny jest budulcem ściany, czy elementu, coraz częściej beton uchodzi za dekorację, stąd popularna imitacja betonu i jego zróżnicowane wzornictwo w zakresie odlewu płyt betonowych. Surowy wygląd doskonale komponuje się z nowoczesną bryłą budynków, a jednocześnie trwałość betonu architektonicznego zapewnia mu wiele zalet użytkowych.

Połączenie prostoty z oryginalnością zapewnia wyjątkowość prezencji betonu tak w domu, jak i w firmie, hotelu, urzędzie. 

Sztuczny kamień, jak zwany bywa beton tradycyjny, znany od czasów starożytnych służył i nadal służy do trwałej a zarazem taniej zabudowy. Mieszanina cementu, kruszywa i piasku doskonale wiąże pozwalając na uzyskanie wysokiej odporności materiału względem warunków użytkowych. W zależności od domieszek betonu może on być wodoodporny jak i mrozoodporny, wykazujący cechy izolacyjne, żaroodporne, czy kwasoodporne. Dzięki formom do betonu możliwe jest nadanie mu nie tylko kształtu ale i faktury, wzoru, co więcej zabarwienia, stosując szereg pigmentów naturalnych jak również sztucznych.

W wielu współczesnych trendach aranżacji wnętrz tynk imitujący beton dekoracyjny czy architektoniczny sprawdza się jako akcent industrialny. Zaletą imitacji betonu jest możliwość utworzenia dowolnych żłobień, jak też logotypu wklęsłego lub wypukłego i innych wzorów na zamówienie. Wbrew pozorom surowość pomieszczenia może stanowić jego zasadnicza ozdobę. Beton doskonale łączy się z innymi budulcami jak drewno, szkło, czy metal tworząc niebanalne zestawienia.

POWRÓT DO OFERTY
POWRÓT DO OFERTY